Ердоган: „Има ли правда во Аракан, Либија, Палестина и Ерусалим?“

во категоријата Свет

АНКАРА (АА) – Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган во Анкара изјави дека светските делители на правда само го залажуваат човештвото, јавува Anadolu Agency (AA).

„Има ли правда во Аракан, Либија, Палестина и Ерусалим?“, изјави Ердоган.

Ердоган додаде дека структурата која тврди дека светот не е поголем од пет постојани членки на Советот за безбедност за Обединетите нации (ОН) и која целиот свет го препушта на одлуките на само една земја, не може да биде праведна.. (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.

Извор: https://www.aa.com.tr/mk/