Ердоган во Истанбул се состана со членовите на Претседателството на БиХ

1 min read

АНКАРА (АА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денес во Истанбул се состана со членовите на Претседателството на Босна и Херцеговина, јавува Анадолу.

Ердоган во палата „Вахдетин“ одржа состанок зад затворените врати со претседавачката со Претседателството на Бих, Жељка Цвијановиќ и со членовите на Претседателството на БиХ, Денис Беќировиќ и Жељко Комшиќ, соопштено е од Дирекцијата за комуникации при Кабинетот на претседателот на Туркије.

Не се објавени дополнителни информации за состанокот, што се одржа неколку недели по двата силни земјотреси што на 6 февруари го потресоа јужниот дел на Туркије, во кои смртно настрадаа над 43.550 луѓе.

Многу држави од светот веднаш по разорните земјотреси испратија тимови за пребарување и спасување, како и хуманитарна помош за жртвите во Туркије.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Немања Видиќ е кандидат за нов претседател на Фудбалската федерација на Србија, еве кој е неговиот противник

Следно

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје: Цената за вода во Скопје нема да се зголеми

Latest from Blog