Ердал Ракип од Малме во турскиот Анталијаспор

1 min read

Повремениот македонски фудбалски репрезентативец, Ердал Ракип реализираше трансфер во јануарскиот преоден рок и по неколку успешни сезони поминати во Малме ќе ја менува средината.

Нов клуб на фудбалерот од средниот ред е турскиот Анталијаспор со кого Ракип се обврза на договор во траење од двеипол години.

Фудбалерот кој е роден во Шведска и кој има и кратка авантура во Кристал Палас, извесен период беше член на репрезентацијата на Македонија

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Убиство во Скопје: Маж застрелан со огнено оружје, полицијата го уапси синот

Следно

Ограбена обложувалница во Аеродром

Latest from Blog