Екипа на ЈП „Градски паркинг“ – Скопје ги чистеше паркиралиштата низ градот

1 min read

Вработените на ЈП „Градски паркинг“ – Скопје имаше неделна акција за чистење нја јавните паркиралишта.

Јавните паркиралишта кај Илинден – зона Б7, кај Св. Димитрија – зона А8, Зоил, Градска болница, Кочо Рацин, како и паркиралиштето Тутунски комбинат, вчера од страна на вработените беа темелно исчистени од насобраниот смет во текот на работната недела.

– ЈП „Градски паркинг“ – Скопје, продолжува редовно, а по потреба и вондредно да ги спроведува ваквите акции, со цел чисти паркиралишта, а со тоа и почист град, велат од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Холандскиот министер за надворешни работи: Долго ќе трае војната во Украина

Следно

Петкова: Реконструкциите се прават само за лични интереси, од работата на МИОА граѓаните имаат хакиран систем и пренатрупана администрација

Latest from Blog