Еве какво ќе биде времето оваа седмица (Фото)

1 min read

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено, попладне со делумно намалена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ:

Следува период на променливо облачно и студено време. Во вторник локално ќе провејува слаб снег и ќе дува засилен северен ветер. Во среда ќе има преодно намалување на облачноста, а од четврток повторно повремено ќе има слаби врнежи претежно од снег.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Три лица загинаа во руското гранатирање на Херсон

Следно

Бугарија е спремна за деескалација на односите со С Македонија, но под одредени услови – вели Милков

Latest from Blog