Дојави за бомби во скопски училишта и судот во Охрид

1 min read

Повеќе училишта во Скопје утринава добиле дојаза за бомба.

Од МВР велат дека се уште се утврдуват точниот број на дојави, по што ќе ја информираат јавноста. Проверките веќе се започнати од антитерористичките екипи.

Утринава дојава за бомба пристигнала и преку електронската адреса на Основниот суд Охрид.

-Денеска во 07.50 часот во СВР Охрид било пријавено дека на електронската адреса на Основен суд Охрид е упатена закана за поставена експлозивна направа. Веднаш по добиената пријава од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектот и во тек се антитерористички проверки, велат од МВР.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Зеленски го разреши командантот на украинските здружени сили генерал-мајор Москалов

Следно

Дојави за бомби во 28 училишта во Скопје и Прилеп и судот во Охрид

Latest from Blog