Дојави за бомби во осум скопски училишта

1 min read

Денеска (03.02.2023) околу 11.40 часот во СВР Скопје е пријавено дека на електронска адреса на осум средни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна нaправа.

– Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштето и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Овие закани доаѓаат за првпат по почетокот на второто полугодие, откако и на крајот на првото полугодие постојано имаше дојави за бомби.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

„Европа оди надолу, со Украина врзана за нејзините нозе“

Следно

Пациентите со цистична фиброза утре на протест пред Владата

Latest from Blog