Деби на Фалкао, гол и победа на Галатасарај (ВИДЕО)

во категоријата Спорт

Во првиот меч за својот нов тим, Радамел Фалкао постигна гол и му донесе победа на Галатасарај во воведниот меч од 4. коло во турската Суперлига.

Пред своја публика, Галатасарај се намачи за да дојде до трите ода, но одлуката ја имаше новата ѕвезда во Истанбул. Колумбиецот погоди во 39. минута и донесе голема радост на „Турк Телеком Арената“.

 

Извор: https://sportmedia.mk/