Грабеж во вилата на Салах: Накитот не е чепнат, еве што одзеле крадците

1 min read

Грабеж е извршен во вилата на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, додека тој се напаѓал во Англија, јавија денеска египетските медиуми.

Од куќата биле украдени ТВ приемници, а полициската истрага е во тек.

Полициски извор за локалните медиуми рече дека од куќата не е украден накит.

Домот бил празен во време на грабежот.

Египетскиот репрезентативец Салах требаше да ја посети својата татковина идната недела за да го предводи националниот тим против Малави во двата квалификациски натпревари за Африканскиот куп.

Салах минатата недела стана најдобар стрелец во историјата на Ливерпул во Премиер лигата со 129 постигнати голови.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Павел: Украина полесно ќе влезе во ЕУ, отколку во НАТО

Следно

Мелони: Совеста ми е чиста и покрај бродоломите на мигрантите

Latest from Blog

Соопштение за јавност 30.3.2023

На денешната прес конференција во Градот Скопје, градоначалничката Данела Арсовска ги презентираше предложените точки кои се