Гостивар не заборава: Победата над Блокотехна посветена на настраданите во несреќата кај Карпалак (ФОТО)

во категоријата Спорт

Гостивар денеска ја победи Блокотехна (98:86) во првиот натпревар одигран во салата „Младост” по трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак, во која загинаа 15 жители на Гостивар, меѓу кои и кошаркар на клубот.
Прволигашот вети дека првиот меч на домашен терен ќе им го посвети на настарадите сограѓани и тоа го направи на најдобар можен начин.

објавено: 10 март 2019 – 23:08

Извор: https://sportmedia.mk/