Гореше „Порше“ во Аеродром, зафатени уште две возила

во категоријата Македонија

На 20.04.2019 година во 03.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ настанал пожар во патничко возило „Порше кајен“, сопственост на М.Ј.(43) од Скопје. Од огнот биле зафатени и возила „Сузуки“и „Пежо“. Извршен е увид.

Извор: https://tv21.tv/