Гарначо ќе дебитира за националниот тим на Аргентина

1 min read

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алехандро Гарначо ќе дебитира за сениорската репрезентација на Аргентина.

По одличните настапи за тимот од Олд Трафорд перидов, Гарнач заслужено е повикан за сега веќе светскиот актуелен првак, во чиј состав очигледно, плека но сигурно ќе се прави подмладување, што е и неминовно.

Гарначо ќе дебитира за пријателските мечеви кои Аргентина ги има закажано против Панама, односно Куракао.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Габер-Дамјановска: Да сум на местото на синот на Талат Џафери, би се потрудила да покажам дека работам професионално

Следно

На Бајден му е откриен рак на кожата, канцерогеното ткиво успешно отстрането

Latest from Blog