ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе има дожд и снег

1 min read

Следува период на променливо облачно и постудено време, со повремени слаби врнежи кои на планините и на повисоките места ќе бидат од снег, а во пониските од дожд и снег.

Во четврток и петок врнежи ќе има на повеќе места и ќе бидат со умерен интензитет.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Форд ќе укине 3.200 работни места во Европа

Следно

Ужасни детали од обвинението: За долг од 10.000 евра роднина уби цело семејство, еве како ги измамил монструмот

Latest from Blog