Временска прогноза за следните денови – еве што не очекува на само неколку дена пред започнување на пролетта (ФОТО)

1 min read

Времето утре ќе биде утрото студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и тивко.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Во среда времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, кој кон крајот на денот долж Повардарието ќе се промени во северен.

Во четврток времето ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен ветер од северен правец.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Лапорта со порака до навивачите: Многумина ќе сносат последици, ќе мораат да се искупат за своите лаги!

Следно

Гоце Ристовски добитник на меѓународна награда за драмски автор

Latest from Blog