Во угостителски објект во Центар: Скопјанец нападнат со тврд предмет

1 min read

Скопјанец минатата ноќ пријавил дека бил нападнат во угостителски објект.

– На 06.03.2023 во 03.30 часот во СВР Скопје, З.В.(58) од Скопје пријавил дека на 05.03.2023 околу 22.00 часот, во угостителски објект на подрачјето на Центар, бил физички нападнат од Д.С., кој употребил и тврд предмет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Бугарија: Се уништува големо количество вакцини против Ковид со истечен рок

Следно

АВИОН СЕ СУДРИЛ СО ПТИЦА, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ПЕКОЛ: Се спуштиле маските за кислород, внатре се појавило чад – еве ги деталите

Latest from Blog