Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

во категоријата Свет

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи.Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.Поради киднапирањето на 43-годишниот Дуџи засилени се безбедносните мерки на сите гранични премини и аеродроми, со цел да се спречи киднаперите да ја напуштат Танзанија.Форбс во 2016 година богатството на Дуџи го процени на 1,5 милијарди долари.Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер was last modified: October 11th, 2018 by Ана

Извор: https://a1on.mk/