Во сабота обилни врнежи од дожд

1 min read

Во следниот период ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во сабота.

Во недела попладне и во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а од вторник се очекуваат нови врнежи од дожд.

Како што информираат од УХМР, утре минималната температура ќе се движи во интервал од 0 до 8 степени целзиусови, а максималната температура ќе биде од 6 до 14 степени.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бислимоски: Ние предлагаме да се намали цената на водата во Скопје

Следно

Починат маж пред банка во скопската населба Аеродром

Latest from Blog