ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Фудбалер доживеа срцев удар на терен, почина во болница

1 min read

Сила Мустафа, фудбалер на Расинг Клуб од Абиџан, почина во болница откако доживеа срцев удар за време на натпревар.

Играчот од средниот ред од Брегот на Слоновата Коска имаше само 21 година. Во еден момент Мустафа само паднал на теренот и останал да лежи, а дури и противничките играчи се обидоа да му помогнат.

Иако многу брзо бил пренесен во болница, лекарите не можеле да направат ништо за да го спасат младиот фудбалер.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Се огласија од Обвинителството по вечерашното двојно убиство

Следно

Детали за двојното убиство: Напаѓачите влегле маскирани, фиксирани се траги на лице место

Latest from Blog

Соопштение за јавност 30.3.2023

На денешната прес конференција во Градот Скопје, градоначалничката Данела Арсовска ги презентираше предложените точки кои се