Влетаа во терен поради Ибрахимовиќ, па се посрамотија (ВИДЕО)

во категоријата Спорт

Најстрасните фанови не седат мирно, го користат секој момент за да стигнат до својот идол.

Ваква ситуација имаше на синоќешниот натпревар меѓу Галакси и Колорадо. Двајца навивачи успеаја да го минат обезбедувањето и да влезат на терен, еден од нив успеа да дојде до Златан Ибрахимовиќ, но се случи неверојатното. Само што се доближи со Швеѓанецот се лизна и падна пред него Вториот пак успеа да се поздрави, но обезбедувањето веднаш реагираше.

 

 

Извор: https://sportmedia.mk/