Вистинска зима со снег во јануари – на овие места вечерва наместо дожд врне снег, викендов ќе биде идеален за да ги посетите! (ФОТО)

1 min read

Снег вечерва врне на неколку места во земјава.

Речиси на сите повисоки планини снегот и вечерва не престанува да врне, додека дожд има на пониските места и во главниот град на нашата земја.

Во овие моменти според камерите на „skimacedonia“ може да се забележи како врне снег во Маврово, Пониква, Крушево…

Во текот на целиот ден снег врнеше и на Попова Шапка, додека метеоролозите прогнозираат дека до крајот на оваа и почетокот на следната недела ќе имаме дожд на пониските, а снег на повисоките места.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мелони: Западен Балкан не смее долго да остане надвор од ЕУ

Следно

Апсење на натпреварот Ливерпул – Челзи

Latest from Blog