(ВИДЕО) Четири деца загинаа во пожар во Нови Пазар, нивните родители се тешко повредени

1 min read

Четири деца загинаа како последица на задушување од чад, откако во стан во населбата Јалија во Нови Пазар рано утринава околу 7 часот избувна голем пожар. Според неофицијалните информации децата се на возраст од 6 месеци до 5 години, а тие биле пронајдени мртви во станот. Родителите се тешко повредени со изгореници од втор, трет и четврти степен и во тешка состојба се пренесени во болницата каде се борат за живот.

Пожарот бил забележан од двајца случајни минувачи но поради силината на пожарот иако се обиделе заедно со соседите да помогнат, не можеле да се приближат до станот. Еден од очевидците изјави дека пожарот најверојатно започнал во ходникот а иако службите пристигнале релативно брзо, на децата им немало спас.

„Го видов пожарот, ја отворив вратата и видов двајца момци како трчаат горе. Го скршивме стаклото за да го земеме противпожарниот апарат и се качивме горе. Брзо дојдоа противпожарната служба, брзата помош и полиција“,

изјави очевидецот .

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

До каде стигнавме со тоа дека Скопје е метропола?

Следно

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: Четири деца се задушија во пожар во Нови Пазар (ВИДЕО)

Latest from Blog