(Видео) Трите лица кои влечеа коњ со автомобил ќе одговараат кривично

1 min read

Вчера на социјалните мрежи се појави видео кое ја згрози јавноста бидејќи три лица со автомобил влечеа коњ низ скопските улици.

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека трите лица биле приведени на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје.

– Приведени се С. С. (24), Р. С. (20) и А.С. (54) од Скопје поради основано сомнение за сторено кривично дело по чл. 233 од КЗ (мачење на животни) сторено на 01.03.2023 околу 13:00 часот на ул. Коце Металец во Скопје , при што измачувале коњ, информираат од МВР.

Видео: Макфакс

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Јапонија: Бројот на ученици кои извршиле самоубиство се искачи на највисоко ниво во 2022 година

Следно

Украинска полиција: Руските сили го кренаа во воздух клучниот мост кон Бахмут

Latest from Blog