ВИДЕО: Страшна повреда на Велбек, соиграчите од Арсенал се држеа за глава

во категоријата Спорт

Англискиот репрезентативец Дани Велбек доживеа повреда на натпреварот против Спортинг Лисабон во Лигата на Европа која воопшто не изгледа наивно.
При еден доскок, Велбек згазна незгодно и доживеа на прв поглед тешка повреда на зглобот. Напаѓачот на „топчиите“ беше изнесен од теренот на носилки, додека неговите соиграчи во очај се држеа за глава.
Во продолжение, погледнете ја повредата на Велбек:

Извор: https://www.gol.mk/