(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Затворите преполни, а допрва доаѓа наплив од прекршители на ковид-мерките

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 27 февруари 2023 г. на ТВ Алсат

Во ова издание:

– Капацитетот е за 2 090 луѓе, а во македонските затвори во моментов има 2 201 лице пред очекуваниот наплив од прекршители на ковид-мерките: Може ли пробацијата да биде решение;

– Градоначалникот на Свети Николе, Дејан Владев, одбегнува да каже зошто не сака регионална депонија на територијата на неговата општина: Владата пред одлука да му ги одземе ингеренциите зашто во ризик се пари од ЕУ;

– Потребна е итна санација на дел од браните, некои се запуштени до ниво што ги прави ранливи со неприфатлив ризик за околината, предупредуваат Државниот завод за ревизија и Комисијата за брани; Колку се сериозни ризиците и зошто нема државна (ре)акција;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Атлантик Група: Рекорден приход од продажба со високи инфлациски притисоци

Следно

Турски МИТ во Ирак фати терорист на ПКК/КЏК одговорен за 12 терористички напади

Latest from Blog