(ВИДЕО) Лидл во Лесковац: За малку тепачка за пилешко месо

во категоријата Регион

Отворањето на ланецот продавници „Лидл“ во Србија стартуваше со големи гужви, а беше избегната и една тепачка.Zena u fazonu: “Myyyyy precious”#lidl #novisad #srbija pic.twitter.com/1MxcRSCWjf— Ignis (@Vukas94) October 11, 2018„Лидл“ понуди акција за пилешко месо по цена од 120 динари, односно 62 денари за килограм, а во сите 16 отворени објекти во Србија имаше потрага за тоа месо.Lidl, otvaranje. Srbija, kuća na promaji. pic.twitter.com/zuL74geQgh— Begafo (@begafo1) October 11, 2018На снимката од Лесковац, која е објавена на социјалните мрежи се слуша караница и тргање за едно пилешко месо, а во еден момент купувачите и дојдоа до ситуација да употребат физичка сила.(ВИДЕО) Лидл во Лесковац: За малку тепачка за пилешко месо was last modified: October 11th, 2018 by Ана

Извор: https://a1on.mk/