(ВИДЕО) Камери во автобусот го снимиле моментот кога тој паднал во езеро во Турција

1 min read

Противпожарната служба набрзо пристигнала на местото на настанот и извршила операција за спасување на десет патници, пишува „Дејли мејл“

Надзорните камери во автобусот го снимиле моментот кога возачот изгубил контрола над возилото и автобусот паднал во езеро во Турција. Возачот се обидувал да се качи на траектот пред несреќата. Тројца патници се пренесени во болница, но за среќа никој не се здобил со повреди опасни по живот.

Несреќата се случила во средата на пристаништето за траект Атабеј во источна Турција. Според локалните медиуми, мештаните веднаш дошле на помош, ги искршиле стаклата на возилото и извлекле неколку преплашени патници.

Противпожарната служба набрзо пристигнала на местото на настанот и извршила операција за спасување на десет патници, пишува „Дејли мејл“.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

На Попова Шапка многу снег, но и густа магла – дневниот ски-билет за возрасни ќе се продава поевтино

Следно

Поројниот дожд предизвика поплави во Окленд

Latest from Blog