(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам еден „педер“ да ја урне владата!

во категоријата Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата.

Ќе се бориме до крај затоа што секој што се инволвирал секако ќе носи одговорност – рече Заев.

.

Извор: https://www.alsat-m.tv/mk/