(ВИДЕО) Безбедносни камери го снимиле судирот меѓу двата воза во Грција

1 min read

Од силниот удар веднаш настанува пожар

Извор: „Прото Тема“

Безбедносни камери синоќа го снимиле моментот на железничката несреќа во Грција во која загинаа најмалку 36 патници.

Видеото го објави грчкиот весник „Прото Тема“ на својата веб-страница и на него се гледа како комерцијалниот воз кој се движи кон Лариса и патничкиот воз кој тргнал во 19:22 ч. од Атина се наоѓаат на истата линија од пругата и се движат со брзина од 166 километри на час, при што судирот е неизбежен. Судирот се случува во 23:21:16 часот.

Од силниот удар веднаш настанува пожар.

Видеото можете да го погледнете во продолжение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ:

(ВИДЕО) Возовите што се судрија во Грција возеле со брзина од 160 километри на час: Повеќето загинати се млади лица

Прогласена тридневна жалост во Грција по железничката несреќа

Мицотакис од Лариса: Можам да гарантирам само едно – ќе ја дознаеме причината за трагедијата

Прогласена тридневна жалост во Грција по железничката несреќа

Грчкиот министер за транспорт поднесе оставка: Не може да продолжиме како ништо да не се случило

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Владата молчи, Собранието ги игнорира, а ЕУ само делумно одговара на прашањата што ги отвори необичното писмо на амбасадорот на Австрија

Следно

Протестите против судските реформи во Израел станаа насилни

Latest from Blog