Видео: Атмосферата во Кисела Вода за празникот Водици

1 min read

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски објави како изгледаше атмосферата во општината за празникот Водици.

-Благодарам на мојот сплотен народ, благодарам за масовноста и поддршката овој настан да изгледа толку прекрасно и величествено, напиша Ѓорѓиевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мицкоски: Информиран сум за два типа закани врз пратеници

Следно

Уапсен поранешниот фудбалер на Барселона Дани Алвеш!

Latest from Blog