(ВИДЕО)Заев: Нема да дозволам криминалци, суетен новинар и педер да ја симнат Владата од власт

во категоријата Македонија

Премиерот на РСМ попладнево на новинарско прашање рече дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер како што рече тој да ја симнат оваа влада.

Ова Заев го кажа на прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор.

Извор: https://tv21.tv/