Вечерва дијалог Белград-Приштина во Брисел

во категоријата Свет

Во Брисел вечерва продолжува дијалогот Белград-Приштина, на највисоко ниво и со посредништво на шефицата на ЕУ дипломатијата Федерика Могерини.

За повеќе инфо на овој линк: https://1tv.mk/category/svet/