Брнабиќ: Сите се молат на Бога Вучиќ да остане претседател на Србија

1 min read

Премиерката Ана Брнабиќ денеска изјави дека нејзиниот главен заклучок за седницата на Собранието за Косово и Метохија е дека и оние кои го сакаат и оние што не го сакаат Александар Вучиќ, се молат на Бога тој да продолжи да ја води државата што подолго и дека опозицијата е заинтересирана само да дојде на власт.

„Кога ќе ја споредите неговата сериозност во пристапот кон тешките проблеми на нашата земја и опозицијата, јас сум бескрајно горда што тој е претседател на мојата земја и што е мој шеф. Видовме државник кој ги брани интересите на државата на секој начин и не крие ништо заради евтини политички поени“, рече Брнабиќ на гостуваето на ТВ Прва.

Од друга страна, вели тој, опозицијата се грижи само за евтини политички поени и нема тема која и е важна, вклучително и Косово и Метохија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

МНР демантира: Немаше договор за заедничко чествување за 151 година од раѓањето на Гоце Длечев

Следно

Тунис спречи три обиди за премини во Европа, приведе 239 мигранти

Latest from Blog

Мицкоски на средба со кинескиот амбасадор: Негирањето на идентитетот и самобитноста на украинскиот народ од руска страна, наликува на бугарското негирање на посебноста и самобитноста на македонскиот јазик

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и меѓународниот секретар