Берзите во раст по повикот на Трамп за соработка со Демократите во економијата

во категоријата Свет

Берзите реагираа позитивно на синоќашната изјава на американскиот претседател Доналд Трамп дека администрацијата и Сенатот ќе соработуваат со новото демократско мнозинство во Конгресот за важни економски прашања.

За повеќе инфо на овој линк: https://1tv.mk/category/svet/