Ахмети: Мицкоски ми вети дека нема да го бојкотираат вториот круг!

во категоријата Македонија

И покрај најавите дека ВМРО-ДПМНЕ би можел да го бојкотира вториот круг од претседателските избори, сепак, Али Ахмети вели дека добил уверувања од претседателот на партијата Христијан Мицкоски дека тоа нема да се случи.

Извор: https://tv21.tv/