Асенсио го постигна голот на сезоната за Реал Мадрид (ВИДЕО)

1 min read

Реал Мадрид синоќа триумфираше со 2-0 против Валенсија и така се врати на пет бодови негатива зад лидерот Барселона.

Шпанскиот гигант го скрши отпорот на противниците, а головите ги постигнаа Маркос Асенсио и Винисиус Жуниор.

Посебно неверојатен беше погодокот на Асенсио, кој за многумина е гол на сезоната во дресот на „кралевите“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

УКИМ е на 1.526. место во светот на најновата листа на „Вебометрикс“, напредок за 68 места од лани

Следно

Азиска премиера на „Преекспонирано“ на Венинова

Latest from Blog