Арсовска: Град Скопје во континуитет ги реализира проектите од програмата избрана од граѓаните

1 min read

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска вели дека градот во континуитет ги реализира проектите од програмата избрана од граѓаните, која содржи клучни барања за подобрување на градската инфраструктура.

Арсовска објави и видео на нејзиниот профил на Фејсбук со дел од активностите и проектите кои се реализираат низ главниот град.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Приведени двајца ученици во Франција поради лажни дојави за бомба

Следно

ДПИ со важно соопштение до јавноста откако беше замрзната цената на лебот

Latest from Blog