Арсенал и официјално почна преговори за Тросард

1 min read

Лондонски Арсенал  сега се концентрира на сосема друго напаѓачко засилување.

Се работи за интернационалецот од Белгија и во моментов член на Брајтон, Леандро Тросард, кој е суспендиран во моментов од сегашниот клуб поради барање да биде продаден и кавга со менаџерот Роберт Де Зерби.

Според информациите Тросард веќе ги има договорено личните услови со Арсенал, а сега на ред се преговорите на линија клуб со клуб.

Оваа сезона Тросард има седум гола на 17 натпревари за Брајтон. Интересот за него е сериозен, а ситуацијата ја следи и Тотенхем.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

БРЗО ДОЈДЕ ВО СОСЕДСТВОТО НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС – во оваа земја е регистриран првиот случај

Следно

Вонредна состојба во повеќе градови во Србија поради поројните врнежи кои предизвикаа поплави

Latest from Blog

Соопштение за јавност 30.3.2023

На денешната прес конференција во Градот Скопје, градоначалничката Данела Арсовска ги презентираше предложените точки кои се