Анчелоти за победата на Осасуна: Важно беше да ги освоиме бодовите за да останеме во трка за титулата

1 min read

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ја коментираше победата над Осасуна (2:0) во натпреварот од 22. коло на шампионатот на Шпанија.

– Она што го направивме во второто полувреме можеше да биде направено во првото. Но, многу ми се допадна кохезијата на тимот. Се покажа како цврст натпревар, важно беше да се победи за да останеме во борбата за Ла Лига, па среќни го напуштаме стадионот, изјави Анчелоти по натпреварот.

По овој натпревар, Реал Мадрид е втор во поредокот со 51 бод, пет бода зад лидерот Барселона која има и натпревар помалку.

Осасуна е на 10. место со 30 бодови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Маричиќ: Со уставните измени го зајакнуваме македонскиот идентитет

Следно

Мајка, која ги загуби двата сина и сопругот во земјотресот во Туркије, трага по својата ќерка

Latest from Blog