Авион принудно слета во Белград – жена почина за време на лет од Келн до Ниш

1 min read

Поради нејзината состојба, авионот принудно слетал на аеродромот во Белград синоќа нешто пред 22:30 часот, по што кај жената била констатирана смрт

Шеесет и осумгодишна жена починала на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ откако ѝ се слошило во авион што летал на релација Келн-Ниш, јави РТС.

Поради нејзината состојба, авионот принудно слетал на аеродромот во Белград синоќа нешто пред 22:30 часот.

Во изјава за РТС од Итната помош велат дека учествувале во реанимацијата на жената, но на крајот лекарите констатирале смрт.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Забележани се 34 кинески авиони и 9 брода во околината на Тајван

Следно

Оливер Вархеји денес ќе оствари средба со таканаречените македонски Бугари

Latest from Blog