На неколку локации во Карпош поставени решетки за собирање на атмосферски води

1 min read

На барање на жителите, на улиците Крчин, Ванчо Мицков, Загребачка и раскрсницата на улиците Јуриј Гагарин и Козле во Карпош поставени се решетки за собирање на атмосферски води.

Овие висококвалитетни монолотни решетки имаат за цел да спречат поплавување при поројни дождови на улиците кои важат за критични точки, велат од локалната самоуправа. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мицкоски: Басните за 2001-ва може Али да ги раскажува на Ковачевски- jас пак мислев дека ќе се пофалат со нова фабрика

Следно

Две лица се повредени во нов терористички напад во Ерусалим

Latest from Blog